پوسته خبری ، مجله ای ، وبلاگی حرفه ای وردپرس

کفاشیان: کی‌روش می‌گوید مشکلات سریع حل شود ولی باید صبر داشت ، تصمیم پولادی برای برنگشتن بچه‌گانه است

در اخبار ایران/اخبار داخلی/اخبار ورزشی توسط ‪
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: با صحبت‌هایی که در گذشته با وزارت ورزش داشتیم مشکلی برای اجرای برنامه‌ها وجود نخواهد داشت.
علی کفاشیان که در جلسه اتحادیه با حضور مدیران باشگاهها شرکت کرده بود اظهار داشت: اتحادیه و باشگاهها گلایه‌هایی از برنامه ها داشتند و مشکلات و موارد را بیان کردند که با همفکری و مشورت پاسخ های لازم به آنها داده شد.تا در آینده مشکلات حل شده و در مجموع جلسه خوبی بود.
کفاشیان در مورد اینکه چرا باشگاهها به جای اینکه درآمدزا باشند هزینه بر هستند گفت: در هر صورت باشگاهها خدماتی را در قبال فوتبال انجام می‌دهند که مورد نیاز ورزش کشور است و البته این درآمدها طبق استاندارهای بین المللی به آنها تعلق نمی‌گیرد در این صورت هزینه ها بیشتر شده و فوتبال ضرر خواهد کرد. مردم نیز که خواهان تیم ملی قوی و باشگاههای قدرتمند در آسیا هستند در صورت نبود ابزار لازم بدانند که با این وضعیت فوتبال دچار سقوط خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، وی در مورد انتقادات کی‌روش از وعده‌های عملی نشده گفت: کی‌روش برنامه هایی داده و برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده که توان مالی و آمادگی اجرای آن را داریم. اما یک مواقع یکسری موارد سلیقه‌ای پیش می‌آید که به طور مثال می‌خواهند اردو در جایی باشد که باید این موضوع تائید شود و اگر تائید نشود آن را قبول نخواهیم کرد. در نهایت با صحبت‌هایی که در گذشته با وزارت ورزش داشتیم مشکلی برای اجرای برنامه‌ها وجود نخواهد داشت.
وی ادامه داد: اگر ما می‌خواهیم کالایی را بخریم به جیب خود نگاه می‌کنیم در فدراسیون فوتبال هم چنین موضوعی وجود دارد که اگر می‌خواهیم اقدامی انجام دهیم درآمد خود را در نظر می‌گیریم.
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه کی‌روش نسبت به برخی مشکلات برای بازیکنانش معترض است گفت: به هر حال مملکت ما مقرراتی دارد و مشکلاتی برای بازیکنان به وجود آمده که مسئولان هم قول داده‌اند این موارد حل شود. کی‌روش مدنظر دارد که این مشکلات به سرعت برطرف شود اما باید کمی صبر داشت و ما تابع مقررات هستیم. البته مسئولان هم قول کمک داده‌اند تا هر چه زودتر این موارد حل شود و  انتظار داریم اگر بازیکن سربازی در تیم ملی است زودتر از موعد مقرر مشکلاتش حل شود.
کفاشیان در مورد اینکه گفته می‌شود پولادی قصد بازگشت به ایران را ندارد گفت: بعید می‌دانم چنین تصمیمی گرفته باشد به هر حال که او به ایران خواهد آمد تصمیم عاقلانه این است که خود را به مسئولان نظام وظیفه معرفی کند و آنها هم قول داده‌اند که مشکلش را برطرف کنند. اگر او این تصمیم را گرفته که به ایران نیاید تصمیمی بچه‌ گانه و اشتباه است.

وی در مورد اینکه وضعیت سرمربی تیم ملی فوتسال به کجا کشیده شد و اینکه گفته می‌شود وزارت ورزش وحید شمسایی را پیشنهاد داده اما او با این مسئله مخالف بوده گفت: وزارت پیشنهادی نداده است انتخاب سرمربی روال خاص خود را دارد کمیته فوتسال به کمیته فنی و توسعه پیشنهاد می‌دهد و آنها پس از بررسی اسامی را به هیات رئیسه می‌دهند تا تصمیم نهایی گرفته شود. در این زمینه تمام اسامی هم مورد بررسی قرار می‌گیرد اما این پروسه قانونی باید طی شود امیدوارم که هرچه زودتر به این مسئله رسیدگی شود تا فوتسال ما هم به جایگاه اصلی خود برسد.
کفاشیان در مورد اینکه از فردا فصل نقل و انتقالات آغاز می‌شود و چه تدابیری در مورد ریشه کن کردن دلال‌ها در نظر گرفته می‌شود گفت: مگر بحث دلالی داغ است!؟ یکسری مقررات و قوانین تغییر کرده و هم اکنون دیگر دلالی آزاد شده و می‌توانند این کار را انجام دهند!
وی در مورد اینکه گفته می‌شود خودروی کی‌روش تغییر کرده گفت: ما خودروی کی‌روش را از قسمت فرهنگی سایپا به امانت گرفته بودیم که آنها گفتند این مهلت به پایان رسیده و ما همان خودرو را خریداری کردیم.
کفاشیان در خصوص سفرش به زوریخ و اینکه از سپ بلاتر قول گرفته بود که سهمیه آسیا برای جام جهانی تغییر کند اما این موضوع برای دو جام جهانی دیگر تغییری نکرده گفت: ما صحبت و مذاکراتی با سپ بلاتر داشتیم و درخواست دادیم که سهمیه آسیا بیشتر شود او هم قول حمایت به ما داد البته این مسئله باید در هیات رئیسه مطرح شود و یک پروسه چند ماهه خواهد داشت اما قول داد که در دستور کار قرار دهند هیات رئیسه فیفا ۴ عضو دارد که شیخ سلمان، شیخ احمد نماینده ژاپن و عبدالله از مالزی از جمله این افراد هستند.
رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه گفته می‌شود قرار است اساسنامه تغییر کند تصریح کرد: ما بازرس و حسابرس داریم و ۷۵ نفر از اعضای مجمع را با نمایندگان باشگاهها تشکیل می‌دهند که برخلاف اساسنامه سایر فدراسیون‌هاست. فدراسیون فوتبال حدود ۸ سال است که تغییری در این بخش از اساسنامه انجام داده همچنین باشگاهها هم مجمع جداگانه‌ای دارند هر تصمیمی هم که در مجمع گرفته شود اجرا خواهد شد.
کفاشیان در مورد قرارداد همکاری با کشورهای مختلف که در حاشیه کنگره فیفا انجام شد گفت: استرالیا آمادگی همکاری خود را در دیدارهای دوستانه اعلام کرد و قطر نیز اعلام آمادگی کرد تا در برنامه‌های میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ با ما همکاری کند. ژاپن و ایتالیا هم همین طور ضمن اینکه ایتالیایی‌ها برای بازی دوستانه به تیم ملی ایران آمادگی خود را اعلام کرده و گفتند که آماده همکاری متقابل هستند.
وی در مورد اینکه سرنوشت دیدار دوستانه با ایتالیا به کجا رسید گفت: دو ماه پیش ایتالیایی‌ها اعلام آمادگی کردند تا یک دیدار دوستانه با ایران داشته باشند و در نامه‌ای از ما خواستند ، خواسته‌هایمان را اعلام کنیم.البته چون شرایط آنها در رنکینگ خوب است به طور حتم باید پول زیادی پرداخت می‌کردیم که در این راستا حتی با اسپانسرها نیز مذاکرات انجام شد اما چون کی‌روش روی این بازی نظر نداشت برگزاری این مسابقه مسکوت گذاشته شد. البته ایتالیا برای بازی دوستانه با امید ایران آمادگی خود را اعلام کرده است.
رئیس فدراسیون فوتبال در پایان در مورد اینکه حسنی خو اعلام کرده است از این پس باید خود کفاشیان پاسخگوی انتقادات باشد گفت: حسنی‌خو به ما محبت داشت و در مورد مسائل مختلف تیم ملی به فدراسیون کمک کرد و اگر باز هم نیازی باشد از او کمک خواهیم گرفت اما در مورد انتقادات بنده پاسخگو هستم و خودم به آنها پاسخ خواهم داد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تازه ترین های اخبار ایران

برو به بالا