پوسته خبری ، مجله ای ، وبلاگی حرفه ای وردپرس

جان کری دستور لغو تحریم‌ها را صادر کرد ، هیج محدودیتی برای همکاری شرکت ها با ایران وجود ندارد

در اخبار تجاری/اخبار سیاسی توسط ‪

معاون وزیر نفت با اشاره به نامه نگاری اخیر جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا با سفارت خانه های این کشور، اعلام کرد: در این نامه وزیر خارجه آمریکا تاکید کرده هیج محدودیتی برای همکاری شرکت ها با ایران وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری «تیک»، امیرحسین زمانی نیا معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت جزئیات نامه نگاری و مکاتبات جدید “جان کری” وزیر امور خارجه آمریکا با سفارتخانه ای این کشور را تشریح کرد.

زمانی نیا با اشاره به نامه نگاری اخیر جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا با سفارت خانه‌های این کشور در سراسر جهان، تصریح کرد: در این نامه وزیر خارجه آمریکا تاکید کرده هیچ محدودیت و مزاحمتی برای شرکت‌های علاقه مند به همکاری با ایران در چارچوب برجام ایجاد نکنند.

شرکت ملی نفت ایران قصد دارد در صورت لغو تحریم در مرحله اول تولید و صادرات روزانه نفت خام ایران را حدود ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد و از این رو مذاکراتی با کشورهای سریلانکا، آفریقای جنوبی، یونان، اسپانیا، آلمان، فرانسه، انگلیس، ایتالیا و برخی از کشورهای آسیایی و اروپایی به منظور فروش نفت انجام گرفته است.

رکن الدین جوادی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه در صورت لغو تحریم ها بلافاصله تولید و صادرات نفت ایران ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می یابد، تاکید کرده است: مشکلی برای فروش و بازاریابی ۵۰۰ هزار بشکه نفت خام وجود ندارد.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تازه ترین های اخبار تجاری

برو به بالا